Ayak Bakımı Tunalı Ankara Foot CareAyak Bakımı - Foot Care

Ayaklara yapılacak günlük bakım ileride yaşanabilecek sorunlar ve dermatolog veya ortopedi cerrahının duruma müdahale etme ihtimalini de azaltacaktır.

Ayaklar tüm günün yükünü ve yorgunluğunu çeken organdır vücuttaki. Tüm gün ayakkabılar ile dolaştığımızda ayaklarımız hem bazı işlemlere hem de kullandığımız giysinin veya ayakkabının kalitesine göre darbelere maruz kalmakta. Kış aylarında üşümemek adına kat kat giyilen çoraplar ayakkabıların ayak içi hareketini kısıtlandırmasına neden olurken ısının dengelenmemesi sebebiyle bazı problemler ortaya çıkarabilir. Diğer yandan yazları kullandığımız sandaletler, babetler de her ne kadar kışa oranla ayaklarımızın rahatlamasını sağlasa da deniz veya havuz sonrası ıslak ayakla zemine basma vb. durumlar sebebiyle hastalıklara sebep olabilir.

Kış aylarının bir bakıma ayak bakımına daha fazla özen göstermemiz gereken bir dönem olduğu söylenebilir. Kış döneminde  soğuk ve yağışlı havaların etkisiyle bakımına yeterli özeni göstermediğimiz ayaklarımız, yaza hazırlanamıyor ve çoğu zaman da pedikür ayak bakımı için yeterli olmuyor. Yine yanlış kesilen ayak tırnakları, ayakkabı seçimindeki hatalar ve özellikle ofis çalışanı kadınların uzun saatler topuklu ile yürümek durumunda kalması ortaya çıkan ayak problemlerinin başlıca nedenlerinden sayılabilir.

Ayaklarınızın sizi gün içerisinde yarı yolda bırakmaması, yaşam kalitenizi etkilememesi için bazı önlemleri almanız gerekmektedir. Ayaklarınızın düzenli olarak kontrol edilmesi, günlük bakımının sağlanması; ileride yaşanabilecek sorunlar ve dermatolog veya ortopedi cerrahının duruma müdahale etme ihtimalini de azaltacaktır.

İlk olarak ayaklardaki kan dolaşımı düzenlenmelidir. Bunu engelleyen ayakkabılardan uzak durulmalı, yine soğuk ve ıslak havalarda geçirgenliği yüksek olabilecek ayakkabılardan ayaklarımıza gelen baskıyı en aza indirgemeliyiz.

Daha rahat bir yürüyüş ve daha uzun kullanım için ayağımıza uygun tabanlıkları tercih etmeliyiz. Herhangi bir enfeksiyon problem ile karşı karşıya kalmamak adına doğru ürünleri kullanmaya özen göstermeli kuruluğa karşı nemlendirmeyi unutmamalıyız. Ayaklarınıza doğru ve gerekli bakımı uygulayabilmek için sizleri Ale’s Güzellik Salonu Tunalı’ya bekliyoruz.

Salonumuzdaki uzmanlarımız en doğru bakımı uygulamanız ve sağlıklı ayaklara kavuşabilmeniz için ayak analizinizi gerçekleştirmekte ve bu doğrultuda sizleri yönlendirmektedir.

Çünkü en büyük kazancımız sizin mutlu olmanız.


BulutDanışmanlık whatsapp numarası