BATIK BANTLARIYLA TÜM BATIKLARA SON
Medikal Tırnak Düzeltme Sistemi

Cerrahi müdahale ya da acılı tedavi yöntemlerine gerek kalmadan tırnak batıklarına kesin çözüm!

Hoş ve zarif görünümlü tırnakların en büyük kabusu tırnak batığının tedavisi için geliştirilen B/S Bantları sayesinde artık acıya, sıkıntıya ve ayakkabı kısıtlamasına son!. Alman Podiatrist Bernal STOLZ’un buluşu olan B/S Bandı, ayakkabı içinde rahatsızlık vermez, kullanım rahatlığı sağlar, şeffaf görüntüsü sayesinde estetik olduğu gibi üzerine oje bile sürülebilmektedir

Bu sorunun şimdiye kadar tedavisinde, batan kısmı kesmek, tırnak altında pamukla tampon yapmak ya da daha ileri vakalarda tırnağın çekilmesi gibi cerrahi müdahalelere kadar varan yöntemler uygulanmaktaydı.

B/S Bant, yassı sentetikten imal edilmiştir. Tırnak yüzeyinin tamamına uygulanabilen düz bir yay şeklindedir. B/S Bantları tırnak batıklarının neredeyse tüm türlerine cevap verebilmektedir.

Özellikler kısmi tırnak çekilmeleri, tırnak eti ve tırnak deformasyonları, tırnak altı nasırlaşma vakarlı ve iltihaplı batık tırnak vakalarında da anında müdahale imkanı sağlamaktadır. Özellikle diyabetliler için uygun olup doktorlar tarafından da önerilmektedir.

NASIR VE SERTLEŞMİŞ DOKULAR

Nasırın neden olduğu baskı tespit edilmektedir. Kalınlaşmış nasır tabakaları çok fazla acı hissine sebep olmaktadır. Bu gibi durumları düzeltmek için ilk önce fazlalık olan nasırlaşmış tabakalar dikkatlice alınmakta ve basınç azaltılmaktadır. Ardından nasır tabakaları cihazımız ile acı vermeden temizlenirken, baskının oluştuğu bölge korunmaya alınmakta ve nasırın tekrar oluşması engellenmektedir.

BATIK TIRNAK BAKIMI
Ayak tırnaklarında ki batık, genetik yatkınlık,hatalı kesme veya pedikür işlemleri, yanlış ayakkabı seçimi, travma gibi değişik nedenlerden oluşabilir.

Genellikle baş parmaklar da görülen bir durumdur. Tırnak iki yanda veya tek yanda aşağıya doğru kıvrılarak deri içine doğru uzar ve deriye gömülür.

Tırnak batmasında genellikle ilk yakınma batmadan kaynaklanan acı ve giderek tırnağın uzaması sonucu batmanın artışına bağlı ağrırdır. Özellikle bu noktaya yapılan temaslarda ve zorlamalarda ağrı artar. Tırnağın çevresinde enfeksiyon gelişebilir.


BulutDanışmanlık whatsapp numarası