Güzel görünmek tüm kadınlar için çok fazla önemlidir. Kim çirkin olmak isterki diye yola çıktığımızda güzel görünmek için bir çok yöntemi deneyen kadınların özellikle yüz bölgesi için başvurdukları onlarca yöntem olduğunu görürüz.

Göz çevresi, alın bölgesi, dudaklar ve en önemlisi olan kaşlar için onlarca yöntemi deneyen kadınların son zamanlar kaşları için en çok tercih ettikleri teknik kıl tekniği olmuştur.

 


Kıl tekniği nedir?

Tek kullanımlık veya kullan at olarak adlandırılan steril, hijyenik iğnelerle bölgedeki deriye organik boyaların ince kıl çizimleri şeklinde enjekte edilmesi işlemidir. Örneğin bu işlem kaş bölgesinde yapılmışsa kıl tekniği ile kaş çizimi veya kıl tekniği ile kaş kontür gibi isimlerde verilmektedir.


Dövme ile Kıl Tekniği arasındaki fark

Dövme ile kıl tekniği arasındaki fark cildin bir alt tabakasına yapılmasıdır. Ömürlük değildir, bir süre sonra yavaş yavaş kaybolmaktadır. Belirli sürelerle tekrarlamak gerekmektedir. Bunun iyi bir sonucu : Tasarımlar kalemle çizildikten ve müşteri onayı alındıktan sonra çizilmeye başlanmasına rağmen son şekli beğenmediğiniz bir tasarımdan bir süre sonra kurtulma şansınızın olmasıdır.


Kaş Kontür - Kıl Tekniği ile Kaş Yapımı

Kıl tekniği çok basit bir uygulaması olan ve acısız şekilde kaşlara istenilen dolgunluğu ve görüntüyü sağlamayı amaçlayan bir tekniktir. Uygulamayı doğuştan kaşı seyrek olanlar, hastalık ve kemoterapi sonucu kaşları dökülenler ve daha dolgun kaşlar isteyenler yaptırmaktadır. Tekniğin uygulanmasi seyrek olan kaşlara ya da daha da dolgunlaştırılması istenen kaşlara tek kullanımlık mikro iğneler ile kaş renginizin aynısı enjekte edilmektedir. Bu kıl yolları tek tek elle çizildiği için dışarıdan bakan kişinin yapılan kaşların doğal mı yoksa yapay mı olduğunu anlaması imkansızdır. Kaşlara enjekte edilen kaş rengi ile kaşlar iki haftada tamamen diğer kıllar ile uyumlu hale gelmektedir.


Memnun muyuz?

Kıl tekniği ile kaş yaptıranlar için en büyük problem ise geçici olmasıdır. Akan boyalardan, makyaj masasının karşısında harcanan saatlerden sıkılan ve bunalan kadınların sürekli olarak bu tekniğe başvurmaları memnuniyet seviyesinin yüksekliğini göstermektedir. Kıl tekniği öncesi ve sonrası sizdeki farklardan çok memnun kalacaksınız.


Kıl Tekniği Zararları

 

Kıl tekniği zararları yönünden çok incelenmiş bir konudur. Konu beden olunca herkesinde önemsediği bir husustur. Geri dönüşü olmayan problemlere kimsenin elbette tahammülü olmayacaktır. Eğer kıl tekniğini merdiven altı yerlerde değil lisanslı ve başarılı uzmanlara uygulatmışsanız zararsızdır. İğneler hijyenik, tek kullanımlıktır. Boyalar kimyevi madde içermezler. Ama kıl tekniği eğitimi almamış yerlerin her zaman teh olacağını ifade ederek uzmanlarla çalışmanız gerektiğinin altını bir defa daha çizmekte fayda vardır.

 


Kıl Tekniği Ankara ve semtlerinde yaygın olarak kullanılmakta ve yapılmaktadır. Ancak en çok kıl tekniği Tunalı bölgesinde yapılmaktadır. Eski kaşlarından memnun olmayan herkesin rahatlıkla uygulatabileceği bu teknikte küçük bir lokal anestezi kullanılmakta ve işlem sırasında mikro iğne sinir uçlarını uyardığı için hapşurma refleksini tetiklemektedir. Bunun dışında hiçbir yan etkisi olmayan son zamanların en başarılı tekniğidir.


BulutDanışmanlık whatsapp numarası